Stwórz piękny, pełen życia OGRÓD
Ogród jest najlepszym miejscem w zaciszu własnego domu. Jest to jedno z tych miejsc, w którym możesz zwolnić i prawdziwie odpocząć od życia w ciągłym biegu. Co więcej, posiadanie przydomowego ogródka przynosi całą masę korzyści zdrowotnych, choćby tych związanych z dodatkowymi zasobami tlenu, produkowanymi przez hodowane tam rośliny.
Ponadto, zapach kwiatów o poranku może dobroczynnie wpływać na stan umysłu i poprawiać funkcjonowanie mózgu.
Jednak w dzisiejszych czasach, większość osób nie dysponuje wystarczającą przestrzenią do tego, by mieć własny ogród. Inni zaś uważają, że jest to strata miejsca, które można by wykorzystać w lepszy sposób. Stąd ogrodów jest coraz mniej. A przecież przydomowe ogrody są wręcz niezbędne do tego, by prowadzić spokojne życie blisko natury.
Chcesz mieć piękny, zadbany ogród? Przedstawiamy kilka wskazówek, z których warto skorzystać. Regularnie sprawdzaj stan zdrowia roślin, odpowiednio je podlewaj, uzdatniaj glebę, pielęgnuj roślinność i chroń ją przed zwierzętami, szkodnikami i ślimakami.
Ślimaki są niezwykle uciążliwymi szkodnikami ogrodowymi, obecnymi na całym świecie, występującymi najczęściej w umiarkowanym, wilgotnym klimacie. Zwłaszcza w ciągu deszczowej pory roku w Twoim ogrodzie spodziewaj się inwazji ślimaków. Ślimaki nie są owadami - są to mięczaki o miękkim korpusie. Ślimaki są szeroko rozpowszechnionymi żyjątkami, które mogą powodować znaczne szkody w ogrodzie, nadgryzając liście, łodygi, kwiaty, bulwy i cebulki. Niszczą wiele roślin przez cały rok, ale najbardziej zagrożone są sadzonki i nowalijki roślin zielnych na wiosnę. Aby zwalczać tego typu szkodniki, oprócz naturalnych sposobów pozbywania się ślimaków, warto zainstalować barierę na ślimaki.
Bariera na ślimaki jako prostokątna rabata ogrodowa
Obudowy grządek ogrodowych są dostępne w wielu różnych wariantach i stanowią doskonały element projektowania ogrodu. W szczególności, służą one do wizualnego wyodrębnienia grządki od reszty ogrodu, a także zapobiegają nadmiernemu wrostowi korzeni roślin.
Jeśli chcesz wykorzystać element projektu swojego ogrodu do jednoczesnej ochrony przed szkodliwymi mięczakami, bariera na ślimaki jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. A to dlatego, że Bariera na Ślimaki to nic innego jak rabata ogrodowa.
Zasadnicza różnica polega właściwie tylko na tym, że specjalna konstrukcja Bariery na Ślimaki skutecznie uniemożliwia ślimakom przedostanie się do wnętrza rabaty i zaatakowanie rosnących w niej roślin.
Z Barierą na Ślimaki możesz osiągnąć dwa cele w projektowaniu ogrodu. Z jednej strony, zapewnia ona wyodrębnienie przestrzeni ogrodowej, z drugiej zaś chroni owoce, warzywa i kwiaty przed inwazją uciążliwych szkodników.
Bariery na ślimaki w różnych wersjach.
Wybierając Barierę na Ślimaki, zwróć uwagę na to, że są one dostępne w rozmaitych wariantach. Bariery na ślimaki różnią się między sobą zarówno pod względem funkcjonalności i skuteczności ochrony, jak i materiału, z którego zostały wykonane.
Metalowe bariery na ślimaki.
Bariera na ślimaki wykonana z metalu jest wyjątkowo wytrzymała i trwała. Materiał jest wysoce odporny na warunki atmosferyczne i obudowa rabaty pozostaje nienaruszona nawet w najmniej sprzyjających warunkach pogodowych.
Oczywiście, znakomita jakość ma swoją cenę i metalowa Bariera na Ślimaki jest odpowiednio droższa od ogrodzeń wykonanych z innego rodzaju tworzyw.
Niemniej jednak, metalowa ochrona jest doskonałym i niezawodnym wyborem. Chcąc skutecznie i trwale chronić swoje grządki przed inwazją irytujących szkodników, musisz liczyć się z bardziej kosztowną inwestycją w dobrej jakości barierę na ślimaki.
Plastikowe bariery na ślimaki.
Oprócz barier na ślimaki wykonanych z metalu dostępne są również modele z tworzywa sztucznego. Są to solidne moduły z plastiku połączone ze sobą i otoczone płotkiem. W porównaniu z wersją metalową, wśród rozwiązań w zakresie ochrony przed ślimakami z tworzywa sztucznego mamy tu zdecydowanie większy wybór, jeśli chodzi o wzornictwo.
Plastikowa bariera na ślimaki stanowi solidne i trwałe uszczelnienie. Tworzywo sztuczne jest w znacznym stopniu odporne na warunki atmosferyczne, chociaż promienie słoneczne, jak również niskie i wysokie temperatury mogą prowadzić do uszkodzeń. Ponadto, plastik jest mniej stabilny, więc w trakcie prac ogrodowych może się odkształcać i zużywać, czego nie można powiedzieć o Barierze na Ślimaki z metalu.
Bariery na ślimaki z PCW.
Obok rozwiązań z mocnego tworzywa sztucznego istnieją bariery na ślimaki w formie rolek cienkiej taśmy z polichlorku winylu. Taka ochrona przed ślimakami jest stosunkowo tania. Ponadto ani zimno, ani ciepło nie są w stanie uszkodzić PCW.
Bariery na ślimaki wykonane z PCW nie są jednak zbyt wytrzymałe, a ich montaż może czasami sprawiać trudności. Jeśli szukasz przystępnego cenowo sposobu na ochronę roślin, to ten wariant Bariery na Ślimaki może być dla Ciebie bardzo interesujący.
Bariery na ślimaki ze szczoteczkami.
Bariera na ślimaki ze szczoteczkami to kolejna opcja, którą można zastosować w swoim ogrodzie. Takie ogrodzenie składa się z wielu małych szczoteczek, przez które ślimaki nie powinny tak łatwo przedostać się do grządek.
Wersja ta charakteryzuje się niską ceną, a także niepozornym wyglądem. Jednak bariery na ślimaki ze szczoteczkami nie zapewniają stuprocentowej ochrony przed dokuczliwymi szkodnikami. Poza tym nie można ich solidnie zakotwiczyć w ziemi, więc stabilność takiej konstrukcji pozostawia czasem wiele do życzenia.
Ogrodzenia z drutu.
Konstrukcja tej bariery na ślimaki opiera się na drucianej siatce. To dość niedrogie rozwiązanie, które dzięki swojemu dyskretnemu wyglądowi nie rzuca się w oczy, ale w miarę skutecznie odstrasza szkodniki.
W praktyce okazuje się jednak, że nie jest to metoda stuprocentowo niezawodna. Jeśli zależy Ci na najbardziej skutecznej ochronie przed ślimakami, powinieneś raczej wybrać barierę na ślimaki wykonaną z solidnych elementów plastikowych lub metalowych.
Pierścienie ślimakowe do ochrony pojedynczych roślin.
Jeśli nie chcesz chronić przed mięczakami całej grządki, tylko pojedyncze rośliny, właściwym wyborem będzie tak zwany pierścień ślimakowy. Pierścień ślimakowy to rozwiązanie ochronne w formie prostego wiaderka, którego górna krawędź jest wywinięta na zewnątrz.
Pierścienie ślimakowe, dostępne zarówno z plastiku jak i metalu, umieszcza się po prostu wokół pojedynczych sadzonek czy nasion, a następnie wciska w ziemię. Jeśli szukasz szybkiego sposobu na ochronę przed ślimakami dla pojedynczych roślin, pierścienie ślimakowe jako miniaturowe ogrodzenie może być tanią i łatwą w użyciu alternatywą.
Elektryczne ogrodzenia chroniące przed szkodnikami.
Oprócz zwykłych barier na ślimaki wykonanych z metalu, istnieją również specjalne ogrodzenia elektryczne, gdzie ślimaki traktowane są lekkim wstrząsem elektrycznym.
Elektryczna bariera na ślimaki jest zwykle nieco droższa w porównaniu do zwykłych modeli. Ponadto, takie ogrodzenie wymaga więcej pracy, jeśli chodzi o instalację i utrzymanie, co warto wziąć pod uwagę przed decyzją o zakupie.
Stosując jedno z powyższych rozwiązań w zakresie ochrony przed mięczakami, masz szansę mieć wspaniały ogród, będący Twoją osobistą oazą spokoju.
Dodaj komentarz